Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Powiatu Krakowskiego

Powiat Krakowski zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Powiatu Krakowskiego „Powiat Krakowski 2030”.

UP Powiatu Krakowskiego - Procedura obsługi klientów

Jeżeli możesz, załatw swoją sprawę korzystając z usług elektronicznych przez stronę praca.gov.pl.

WUP Kraków - Poznaj swoje możliwości zawodowe

Celem projektu jest wsparcie 700 osób, które powróciły bądź zamierzają powrócić z zagranicy do Małopolski, w zdobyciu zatrudnienia, wykorzystaniu kompetencji i kwalifikacji nabytych za granicą oraz...

GUP Kraków - Refundacja stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do składania wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej ze środków PFRON.

GUP Kraków - Dotacje dla osób niepełnosprawnych

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza osoby niepełnosprawne do składania wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo działalności w formie spółdzielni...

Przychodzi kontroler do firmy. Dokumenty na stół, tylko jakie?

Kontrole w firmie, w dziale kadr zwykle wprowadzają napięcie i dodatkowy stres. Kontrole w firmie, w dziale kadr zwykle wprowadzają napięcie i dodatkowy stres. Warto wiec zawczasu się do nich...

GUP Kraków - Bony szkoleniowe dla uczestników projektu Nowy start w Małopolsce

Od lipca każdy uczestnik projektu Nowy start w Małopolsce może dostać bony szkoleniowe w projektach Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa. Łączna wartość bonów to 7 755 zł.

Niemcy. Znaczny spadek liczby wiz dla pracowników z Bałkanów Zachodnich

Ministerstwo spraw zagranicznych Niemiec potwierdziło, że o ile w 2019 roku wydano 27 259 wiz pracowniczych dla obywateli państw regionu Bałkanów Zachodnich, to w pierwszej połowie bieżącego roku...

Eksperci HR radzą, jak przeprowadzić powrót pracowników do firm

Co czwarty pracownik pracujący z domu nie chce wracać do biura firmy, wynika z badania 4Business&People i Business Centre Club z lipca 2020 roku.

Banki odmawiają kredytów osobom, które ogłosiły upadłość

Banki odmawiają przyznawania kredytów osobom po przebytej upadłości konsumenckiej, nawet wiele lat po oddłużeniu. Sprawą interesują się rząd i RPO.

Co trzeci nowy bezrobotny to osoba poniżej 30-ki

Aż co trzeci nowy bezrobotny to osoba do 30. roku życia. W pandemicznym kryzysie młodzi są zwalniani, bo zwykle pracują na umowy cywilnoprawne. Trudniej im też będzie znaleźć nową pracę.

Pandemia może negatywnie wpłynąć na realizację PPK

Liczyliśmy na to, że partycypacja w pierwszym etapie programu PPK będzie trochę wyższa, natomiast istnieje szansa, aby w kolejnych latach wzrosła – podkreśla Małgorzata Rusewicz, prezes Izby...

21 postulatów OPZZ. Czas na nowe otwarcie

Wystartowała ogólnopolska kampania Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych #Czas na nowe otwarcie.

Uniwersytet Śląski większość zajęć w nowym roku akademickim przeprowadzi zdalnie

Większość zajęć w nowym roku akademickim w jednej z największych uczelni w regionie - Uniwersytecie Śląskim w Katowicach - będzie prowadzona zdalnie - poinformowały jej władze.

Pracodawcy pytają o kierunek wakacyjnych wyjazdów. Prawnik: nie wolno, ale...

Przez zapisy w Traczy antykryzysowej tegoroczny sezon urlopowy odbywa się na nowych zasadach. Pracodawcy m.in. mogą wysłać pracownika na zaległy urlop bez jego zgody.

Pracownicy i pracodawcy razem. Tylko grając do jednej bramki, pokonają koronawirusa

W grupie raźniej. Polscy przedsiębiorcy i pracownicy doskonale o tym wiedzą. Pokazują to wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Funduszu Rozwoju.

Szklany sufit na uczelniach. Wybór rektorek jako katalizator zmiany

Od września 2020 r. na uczelniach pojawi się stosunkowo spora liczba rektorek, w tym dwie w klasycznych uniwersytetach. To początek zmian?
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.